Informujemy, że w ramach naszej witryny korzystamy z plików cookies. Pozostając na naszych stronach wyrażasz zgodę na stosowanie ich. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Sailing AndroidSailing Ios

Ekomarina Giżycko

Port
Port, Giżycko
Ekomarina Giżycko Mazury Port
Ekomarina Giżycko Mazury Port
OCENA
4.7
Podstawowe:
Ilość miejsc
130
Stacja paliw
Sklep spożywczy
300 m
Restauracja
Sanitariaty
Udogodnienia:
Płatność kartą
Wi-Fi
Prąd przy kei
Woda przy kei
Sklep żeglarski
Zaplecze noclegowe
200 m
Kemping
Kąpielisko / plaża
200 m
Usługi dodatkowe:
Usługi szkutnicze
Dźwig
Slip
Zimowanie jachtów

Nowoczesny port pasażerski Ekomarina z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, poprawiającym bezpieczeństwo pasażerów oraz przewoźników powstał w Giżycku w 2010 roku. Port zbudowano nad jeziorem Niegocin. Zarządcą tego pięknego miejsca jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.

Basen portowy to keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Marina jest Eko. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.

Ekomarina jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami.  Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin  z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

Ekomarina to doskonała oferta dla żeglarzy, turystów i inwestorów. Giżycko jest otwarte na współpracę  z podmiotami chcącymi inwestować w Ekomarinę np. na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Port rozpoczął działalność od kwietnia 2011 roku. Na budowę portu o wartości ponad 19 mln zł Giżycko pozyskało środki unijne na 50 % wartości inwestycji.

Oceny i komentarze (9)
POKAŻ WSZYSTKIE
avatar
19 stycznia 2017
avatar
29 sierpnia 2016
Super miejsce, wszystkie udogodnienia jakich potrzeba w kednym miejscu
avatar
26 sierpnia 2016
Miłe miejsce, ale 3/4 portu zarezerwowane :/
Ekomarina Giżycko
Dąbrowskiego 14
11-500 Giżycko

tel.: +48 87 420 94 30
e-mail: ekomarina@gizycko.pl
www: http://ekomarinagizycko.pl/